Vlastníci bytů hlídají společné prostory

Kamera nejen hlídá prostory a uchovává záznamy, ale zároveň slouží jako nástroj prevence.

Dvě kamery jsou nainstalovány ve společných chodbách v přízemí bloku 70 bytů. Jedna kamera sleduje přední vchod, druhá kamera sleduje prostory u zadního vchodu do budovy. Kamery fungují především jako prevence nepořádku, vandalismu a poflakujících se cizinců. To se dříve stávalo hlavně večer v zimních měsících, kdy se cizí lidé scházeli u topení, kouřili, ničili a vykrádali poštovní schránky.

Od té doby, co máme kamery, se tyto nepříjemnosti neopakovaly.

Také nájemníci i návštěvy jsou ohleduplnější, nevyhazují letáky ze schránek na zem a ve společných prostorách neodkládají staré spotřebiče ani nábytek, což bylo dříve běžné.

Majitelé bytů jsou s kamerami spokojeni, nikdo si nestěžoval. Instalace kamer přinesla viditelné zlepšení situace ve společných prostorech. V případě loupeže jsou k dipozici záznamy, které umožní určit čas vloupání a identifikovat možné pachatele.

Jedna kamera je umístěna ve vstupní chodbě a namířena přímo na vchodové dveře, takže je poznat kdo vchází, ne však už kdo vychází. To by umožnila dodatečná kamera umístěná uvnitř nad dveřmi, natočená dovnitř do domu.

Celý kamerový systém je prakticky bezdrátový – jediné kabely slouží k napájení, připojení je zajištěno přes mobilní 3G datové přenosy. Není potřeba ani platit za profesionální služby monitorovacího pultu, protože sledování jednotlivých záznamů z kamery je snadné a instutivní, a zvládne ho kdokoliv z nájemníků.

Kamera nejen hlídá prostory a uchovává záznamy o tom kdo kdy vstoupil do domu, ale zároveň slouží jako nástroj prevence.

Prevence vandalismu

Zase se budete cítit bezpečně

Jednoduchá ochrana společného majetku