Pomáhat a chránit

Na začátku února se zloději pokoušeli vyloupit chatu, ale kamera je zachytila

V listopadu 2010 se pan Němec rozhodl nainstalovat na svou chatu mobilní bezpečnostní kameru EyeSee, aby mohl hlídat chatu i zahradu. V případě, že kamera zaznamená podezřelý pohyb, uloží a pošle fotografii majiteli.

„Je to zvláštní pocit, když na svém mobilu na dálku sledujete, jak se někdo snaží dostat do vaší chaty.”

„Myslel jsem si, že se kamera bude jen dívat z okna a nic se nebude dít. Když jsem ale procházel všechny záznamy, uvědomil jsem si, že se toho stalo vlastně docela dost,“ říká pan Němec. „Díky kameře vím, že 17. listopadu před desátou hodinou večer kočka ulovila na zahradě myš a že sněhu bylo nejvíce těsně po Novém roce.“

Na začátku února se zloději pokoušeli vyloupit chatu, ale kamera je zachytila. „Je to zvláštní pocit, když na svém mobilu na dálku sledujete, jak se někdo snaží dostat do vaší chaty. Zábavné na tom je, že nejcennější věc k ukradení byla právě kamera,“ vysvětluje okolnosti vloupání pan Němec.

„Obrázky neznámých zlodějů jsem vytiskl a předal místní policii.“ O pár dní později policie zatkla dva muže, kteří se jinde snažili ukrást kabely. Policistovi přišli povědomí, tak zkontroloval zaslané fotografie a uvědomil si, že to jsou oni. Díky tomu mohli být oba muži obviněni z vloupání do několika chat v okolí. I když zpočátku zapírali, když uviděli fotografie, přiznali se.

„Pravidelné obrázky z kamery se staly součástí mého života,“ říká pan Němec. „Protože mi bylo líto všechny ty záběry jen tak smazat, připravil jsem z nich krátké video.“

Ověřte si aktuální situaci na dálku

Příslušenství rozšiřuje vaše možnosti