Nemocnice v Semilech

Všechna oddělní zdravotnického zařízení potřebují spolehlivé spojení bez ohledu na vzdálenost.

Semilská nemocnice je zdravotnické zařízení zřízené městem Semily. Tři propojené budovy zajišťují 150 lůžek pro intenzivní, akutní a pooperační péči. Každý rok je v nemocnici hospitalizováno přes 5000 pacientů a zdravotnický personál provede více než 60 000 lékařských ošetření. V nemocnici pracuje celkem 230 zaměstnanců, z toho 35 doktorů a 125 zdravotních sester.

“Potřebovali jsme promyšlené řešení pro naši pohotovost.”

“Zajistit kvalitní telekomunikační spojení je náročné zvláště pro malé obecní nemocnice s napnutným rozpočtem. Díky mobilním technologiím a kreativnímu myšlení se ale podařilo problém v semilské nemocnici vyřešit. Chirurgická pohotovost je oddělena od hlavní budovy a není napojena na nemocniční ústřednu. Požadavkem tedy bylo propojení sesterny s chirurgií, aby sestry i doktor měli přístup ke stejnému telefonu,” říká Petr Žanta, vedoucí IT v semilské nemocnici.

“Po propočítání nákladů na vybudování infrastruktury pro připojení k nemocniční ústředně jsme se rozhodli poohlédnout se i po jiném řešení. Byly nám doporučeny telefony JabloPhone, které splňují naše požadavky a nabízí i doplňkové funkce.”

Peníze ušetřené pořízením mobilních stolních telefonů JabloPhone (ve srovnání s připojením pevné linky) byly využity na vylepšení vybavení nemocnice. Model JabloPhone GDP-04Ai s výstupem pro analogový telefon propojil sesternu s chirurgií. Díky propojení telefonu s PC je možné číst a a posílat SMS i spravovat výpisy hovorů. Používání mobilních stolních telefonů tak umožňuje nemocnici kontrolovat čerpání nákladů a soustředit se lépe na péči o pacienty.

Využijte starý pevný telefon: připojte jej k JabloPhone

Mějte náklady pod kontrolou

Vhodný pro sdílené kanceláře a otevřená pracoviště