Kamera chrání historické památky

Jen za poslední dva měsíce zloději způsobili škodu přesahující 3000 EUR.

Komplex ve slovenské Bánské Štiavnici zahrnující 3 kostely, 19 kapličkek a sochu Panny Marie se kvůli svému zchátralému stavu zařadil do seznamu 100 nejohroženějších památek. Místní organizace pro správu historických památek vzaly zodpovědnost do svých rukou, shromážďily prostředky a rekonstrukce začala.

“Po deseti dnech jsme v noci dostali MMS s upozorněním, že někdo neoprávněně vnikl na sledovaný pozemek.”

Banskoštiavnická Kalvárie je slovenská kulturní památka, která chátrala především v důsledu nezájmu a nedostatku prostředků za minulého režimu. Situace se v posledních letech naštěstí změnila a rekonstrukce pozvolně začala. Ale krátce poté byly práce narušeny zloději, kteří v noci kradli měděné kabely a další materiál, který mohli zpeněžit ve sběrných surovinách.

Jen za poslední dva měsíce zloději ukradli materiál za více než 3000 EUR, a výrazně tak pozdrželi práce. S ohledem na to byly nasazeny kamery EYE-02, které monitorovaly prostory, kde probíhala rekonstrukce. Kamery byly nastavené tak, aby mimo pracovní dobu posílaly upozornění správcům.

“Po deseti dnech jsme v noci dostali z kamery MMS s upozorněním, že někdo neoprávněně vnikl na sledovaný pozemek,” říká správce Kalvárie. Neváhal a vyrazil ke Kalvárii. Podařilo se mu zadržet zloděje, spoutat ho a předat Policii. Zloděj byl obviněn a souzen.

Díky bezdrátové komunikaci s využitím mobilních technologií může být kamera používána i v místech bez infrastruktury. Navíc je možné ji několik hodin napájet jen ze záložní baterie. S pomocí vestavěného infračerveného přisvětlení kamera bezchybně pracuje a snímá i v noci, kdy se ve tmě odehrává většina krádeží.

Nezávislá ochrana vaší stavby

Řešení pro místa bez infrastruktury

Díky kameře jsme chytili zloděje